(538) 599 20 00 - (212) 664 38 95 dtsalihseven@gmail.com

İmplantoloji

Muayenehanemizde Kullanılan İmplant Teknikleri ve Bilinmesi Gerekenler

MUAYENEHANEMİZDE İMPLANT UYGULAMALARI AMELİYAT ORTAMINDA ÇENE CERRAHLARI TARAFINDAN YAPILMAKTADIR
implantoloji

İmplant 1

İmplantlar, eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar kazandırmak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen, dokuya uygun, dayanıklı, ileri teknoloji ürünü titanyumdan yapılan yapay diş kökleridir.

İmplantlar size çok daha düzün ve doğal bir gülüş, konuşma yeteneği ve etkin çiğneme fonksiyonu sağlarlar.

İmplant tedavisinde her hangi bir yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Her yaştaki hastalar için uygundur. Sadece gençler için kemik gelişiminin tamamlanmasını beklemek gerekmektedir.

 
 
 
 

İmplantların yapıldığı durumlar

Tek veya daha fazla diş eksiklikleri
Tek diş eksikliklerinin implant ile tedavi edilmesi, köprü ile restore edilmesine göre daha koruyucu bir tedavi şeklidir.Köprü protezi yapılabilmesi için sağlıklı dişlerin küçültülerek üzerlerinin kaplanması gerekecektir ve bu köprünün belirli aralıklarla değiştirilmesini gerektirir ki bu da ayrı bir ekonomik yüktür. Bunun yerine eksik diş veya dişlerin boşluğuna yerleştirilecek implantlar sayesinde yandaki dişlerde herhangi bir işleme gerek kalmadan yani sağlıklı dişlere zarar verilmeden tedavi tamamlanabilir.

Tam dişsizlikler
Ağızda hiç diş kalmamışsa bulantı refleksi ve protezin tutuculuğunun yeterli olmaması nedeniyle hareketli protez kullanılamıyorsa, implant destekli protezler ile sabit restorasyonlar yapıp kişiye doğal çiğneme fonksiyonunu gülüşünü ve konuşma yeteneğini geri kazandırmak çok kolaydır.

 

İmplantın Aşamaları

1-Muayene ve planlama
2-Operasyon
3-İyileşme safhası
4.İmplantın yerleştirilmesi
5- Protezin Yapılması